Батькам


Як ви гадаєте, що більшість дітей любить понад усе? Звісно, ігри! Чому? Це захопливо, цікаво, а може бути і пізнавально! До того ж, відповідно до особливостей психо-емоційного розвитку, для учнів молодших класів гра –  спосіб пізнання навколишнього світу.

Навчальні ігрові прийоми

Формат гри дозволяє зробити навчання справді захопливим процесом! А використання іграшок  під  час карантину допоможе дитині швидко опанувати нову для себе інформацію у невимушеному форматі навчання.
Запропонуйте своїм дітям ігри з Lego, вони сприяють розвитку творчого мислення, пам'яті, логіки і зв'язного мовлення. За допомогою іграшкових цеглинок можна пояснювати основи моделювання, принцип лічби, складання слів і виразів, утворення речень тощо.
 
Lego – інструмент для навчання
Як навчити дітей перевіряти будь-яку інформацію, не вірити на слово першому ліпшому? Навички критичного мислення необхідно розвивати змалку. А навчити дітей оцінювати ситуацію з різних точок зору, аналізувати переваги і недоліки будь-чого допоможе гра для розвитку критичного мислення «Шість капелюхів».  Правила – нескладні, а формат буде зрозумілим і цікавим навіть найменшим школярам.  
 
Схема-підказка для гри «Шість капелюхів»
На етапі узагальнення чи перевірки знань вам можуть стати у пригоді п'ять ігрових прийомів. Проведіть змагання на швидкість розв'язання математичних задач чи прикладів, зацікавте школярів непересічними відомостями, запропонуйте відгадати певне слово, побудувавши логічний ланцюжок.
Для того, щоб швидше вивчити букви, опанувати принципи складання слів із окремих букв і складів, а також з метою попередження розладів письмового мовлення використовуйте на уроках спеціальні вправи та ігри для попередження або подолання дисграфії.
 
Фрагмент навчального буквенного лабіринту
Запропонуйте своїм дітям відчути себе справжніми Шерлоками Холмсами! Для цього навчіть їх складати і відгадувати спеціальні шифри, запропонуйте знайти скарб, спираючись на підказки – світлини, стрілочки чи кодові слова. Або розгадати кількаетапну головоломку. Цей надзвичайно захопливий навчально-ігровий прийом називається квест.
 
Приклад «ключа для квесту»

Ігри для активізації уваги 

Адаптація дітей молодшого шкільного віку до навчального року триває не один тиждень. Вони швидко втомлюються та часто відволікаються, тому, щоб втримати їхню увагу, потрібно змінювати діяльність кожні 5-10 хвилин. Щоб процес навчання був більш ефективним, фахівці радять чергувати розумове навантаження з пальчиковими іграмикінезіологічними вправами або руханками. Адже вони активізують увагу, знімають втому та поліпшують настрій!
 
Пальчикові ігри розвивають увагу, зорову пам'ять та уяву
А якщо ви відчуваєте, що увага дитини  втрачається з інших причин, наприклад, через непосидючість окремих дітей чи складнощі із дотриманням дисципліни, запропонуйте  пограти у спеціальні ігри . Наприклад, в ігровому форматі разом потренуйте вольову регуляцію дітей, для цього в пригоді стануть ігри «Мовчати – шепотіти – кричати», «Час тиші» і «Час можна» та багато інших.

Ігри, які дозволяють згуртувати дітей

Уміння проявляти індивідуальність і працювати у команді є ключовими складовими успішності людини, тому напрацьовувати їх потрібно зі шкільного віку!
Як навчити дітей допомагати один одному та працювати у команді? У пригоді стануть спеціальні ігри, що допоможуть налаштувати дитину на командну роботу.
 
Навчитися працювати в команді та відчувати емоційний стан іншого – важливі навички, яких треба набути ще в школі
Практично в кожному колективі дорослих, підлітків чи дітей є свої «зірки» і «вигнанці». Як наслідок – дуже поширеними є мобінг і булінг. Хочете, щоб діти ваші ніколи не мали таких проблем? Вам стануть у пригоді вправи та ігри для розвитку емпатії, завдяки яким школярі навчаться розуміти емоції інших, ставити себе на їхнє місце та скеровувати власну поведінку відповідно до емоційного стану оточуючих.

Ігри різних народів

  Шукаєте ідеї цікавих забавок, які сподобаються дітям? Познайомте їх із традиційними іграми різних народів та дозвольте відчути себе справжніми індіанцями або аборигенами будь-якої далекої республіки (наприклад, Того, Якутії чи ПАРу).
 
Приклад розвивальних ігор для першачків
А якщо відчуваєте, що діти надто розгомонілись і їх треба переключити на менш галасливий формат гри, запропонуйте їм захопливі ігри для розвитку логічного мислення. Розв'язування ребусів і задач, розгадування загадок та утворення нових слів зі складного можуть по-справжньому зацікавити дітей. А ігри для розвитку креативного мислення допоможуть розвинути кмітливість!


ПОРАДИ ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ




   Виявляйте свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що ви любитимете її завжди, за будь-яких обставин. Але слідкуйте за тим, щоб ваша любов не перетворилася на вседозволеність, встановіть чіткі межі дозволеного і завжди неухильно дотримуйтеся встановлених заборон і дозволів.
2.     Повірте у неповторність та оригінальність вашої дитини, у те, що вона унікальна, єдина така у світі. Вона не може бути чиєюсь копією, зокрема вашою. Тому не варто вимагати від дитини повторення ваших досягнень, наслідування ваших здібностей і талантів. Дайте право своїй дитині прожити власне життя і досягти своїх результатів, своєї мети.
3.     Приймайте дитину такою, якою вона є, зі всіма своїми вадами та чеснотами. Підкреслюйте її сильні сторони, але її вчинки оцінюйте об‘єктивно. Оцінюйте не саму дитину, а тільки її вчинок. Частіше хваліть дитину за її досягнення, порівнюйте їх з попередніми досягненнями самої дитини, але ні в якому разі не з досягненнями інших дітей.
4.     Дайте вашій дитині більше самостійності, не забирайте у неї право на помилку, адже виправляючи свої помилки, дитина вчиться. Краще порадьте їй, як вчинити правильно, і обов‘язково аргументуйте свої думки, розкрийте дитині наслідки її майбутнього вчинку і потім надайте право вибору.
5.     Ніколи не погрожуйте дитині, просто розкажіть їй, що ви змушені будете зробити в тому разі, якщо вона обере небажаний для неї і для оточення спосіб поведінки. Завжди дотримуйтесь цього рішення, якщо ви вже його прийняли. Каяття дитини прийміть з радістю, з полегшенням, але покарання не варто відміняти, адже вчинок уже зроблено, і покарання теж буде заслуженим. Покажіть і розкажіть дитині, як важко вам тепер це робити, і радійте разом з дитиною з того, що більше вам ніколи не доведеться її карати, бо вона зрозуміла свою правоту.
6.     Дотримуйтесь єдності вимог у сім‘ї, інакше дитина навчиться пристосовуватись і обманювати.
7.     Ніколи не з‘ясовуйте стосунків у присутності дитини. Виникнення дитячих неврозів має тісний зв‘язок із негативною дією сварок між батьками у присутності дітей. Не маніпулюйте дитиною у власних інтересах, особливо коли вона це бачить і чує.
8.     Чітко встановіть права та обов‘язки дитини у сім‘ї (відповідно до її віку та можливостей), покажіть їй, що вона рівноправний член родини і також має право брати участь у сімейній раді.
9.     Не соромтесь визнати перед дитиною свою помилку чи неправоту, попросити  неї вибачення. Покажіть їй, що ідеальних людей не існує і ви теж можете помилятися.
10. У спілкуванні уникайте наказових форм дієслів.
11. У конфліктній ситуації уникайте «ти-висловлювань», замінюючи їх «я-висловлюваннями»:
·        Ти знову розкидав іграшки! – Я так втомилась на роботі, невже мені доведеться ще й іграшки складати? Здається, це твій обов‘язок.
·        Ти знову погано їси! – Невже я зовсім не вмію готувати? Як шкода, що моя їжа не смачна…
12. Уникайте абстрактних висловів, що не описують конкретної ситуації:
·        Скільки разів тобі казати!
·        Ти знову…
·        Коли ж ти навчишся?
·        Ти все робиш не так!
13. Ніколи не займайтесь цілеспрямованим словесним вихованням. Краще покажіть дитині гідний приклад. Адже дитина на підсвідомому рівні засвоює і копіює ваші правила поведінки та моральні норми. Дитина – ваше дзеркало.
14. Демонструйте оптимізм. Виражайте впевненість у хорошому результаті, у можливостях дитини – цим ви укріплюєте віру дитини в себе, сприяєте її позитивному ставленню до світу і оточення, зміцнюючи її психічне здоров‘я.


 Правила взаємин з дитиною в родині
1. Будьте поблажливими зі своєю дитиною. Варто знайти «золоту середину» в інтенсивності заохочення-покарання, захоплення-несхвалення.
2. Демонструйте свою незалежність. Дитина повинна зрозуміти, що самостійність і незалежність – великий приз, що присуджується самим наполегливим, працездатним і сміливим особистостям. Бути лідером, чи просто відрізнятися від інших – це чудово!

3. Не бійтеся подорожувати і змінювати обстановку. Нові враження і знайомства вчать не боятися новизни і невизначеності.

Поради батькам
7 правил по збору портфеля учня
Правило 1
Дитина повинна самостійно збирати - розбирати портфель.
Щоб добре орієнтуватися у власному портфелі, дитина повинна збирати - розбирати його самостійно.

Правило 2 
Портфель треба збирати щодня.
 Щодня в портфелі скупчується безліч непотрібних папірців, крихт і всіляких «цінних», але абсолютно непотрібних в школі речей.
Правило 3
Нічого зайвого.
Завдання батьків - стежити, щоб дитина не носила з собою зайвої тяжкості. 
Правило 4
Гігієнічне приладдя.
Навіть у платних школах туалетний папір часто відсутній, не кажучи вже про муніципальні заклади. 
Правило 5
Окремі контейнери для їжі.
Правило 6
Іграшки залишаються удома.
Іграшкам в портфелі робити нічого.
Правило 7
Мінімум дорогих речей.
Питання, давати чи ні дитині в школу мобільний телефон, до цих пір залишається спірним. Крім того, необхідно пам’ятати, що телефон може загубитися або бути вкраденим. Це відноситься і до наручного годинника, який діти часто знімають на фізкультурі і забувають надіти.

АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ «ВИ І ВАША ДИТИНА»
1.    Чи любите ви свою дитину такою, яка вона є?
2.    Чи дослухаєтеся до її думки?
3.    Чи виправляєте мовлення дитини?
4.    Чи визнаєте право дитини на помилку?
5.  Чи знаходите щодня час для спілкування та занять із дитиною?



Що робити, якщо погані оцінки
Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки
                                                         Не звинувачуйте дитину в ліні і безвідповідальності.
1. Перевірте, чи немає якої-небудь фізичної або емоційної причини, яка не дає дитині вчитися. Може, в сім’ї сталася криза? Дитина отримав травму? Чи є у нього друзі? Не здається він вам сумним і засмученим? Чи не хворий він чим-небудь? Чи висипається він, чи вдається йому гуляти? Чи хороший у нього зір? Читати повністю » 


Якщо дитина не хоче вчитися 
Не хочу вчитися
Дослідження підтвердили, що 93% учнів молодших класів не в змозі самостійно впоратися з виконанням домашнього завдання. Більшості з них просто необхідна доросла людина поруч, яка простимулює і перевірить. Непогано справляється з цим група продовженого дня: Читати повністю » 



Чому зникає інтерес до школи 
  Чому в дитини зникає інтерес до школи
         Кожна дитина, за рідкісним винятком, хоче стати школярем. Але минає час, і інтерес до навчання зникає. У чому полягають причини такої зміни ставлення дитини до навчання? читати повністю » 



Що учителі очікують від батьків 
      Результати досліджень доводять, що, якщо у шкільне життя дитини залучені мама й тато, то її оцінки, поведінка й емоційне благополуччя значно вище. Тому, щоб полегшити роботу вчителів, необхідно прислухатись до їхніх побажань, викладених у вигляді десяти рекомендацій читати повністю » 


                

Немає коментарів:

Дописати коментар